Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 17 listopada nasza szkoła włączyła się w akcję edukacyjną Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. W naszej szkole uczniowie klas siódmych prowadzili lekcję matematyki w klasach III. Lekcja związana była z tabliczką mnożenia. Uczniowie klas starszych rozwiązywali na czas przykłady tabliczki mnożenia, w każdej klasie wyłoniliśmy Mistrza Tabliczki Mnożenia. W czasie przerw uczniowie klasy 7 a sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.