Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

Test Olimpiady wiedzy o uzależnieniach

UWAGA: Test Olimpiady wiedzy o uzależnieniach

Test klasy 4-6:

https://forms.gle/Vkv6ybCSBpMt2ySe7

Test klasy 7-8:

https://forms.gle/WUK12UDSMmF9shgY9

 

Pomoc psychologiczno - pedagogiczna

Załączone numery telefonów i infolinii pomocowych gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży.

Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/ infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, rodzicom/ opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

UWAGA!

Tu można uzyskać wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych:

Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koninie jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 pod numerem telefonu 63. 243 18 66 lub mailowo: m.poradniapp@wp.p / wsparcie psychologiczne i pedagogiczne/

800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli / jeśli nie chcesz rozmawiać przez telefon – wejdź na stronę www.liniadzieciom.pl i opisz swój problem w wiadomości/

Sekcja Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie, od poniedziałku do niedzieli, całodobowo , pod numerem telefonu (63) 244-59-16 lub e-mail:  pomagamy_sobie@moprkonin.lm.pl.

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka                                        

Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 16.00, bezpłatnie. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 16.00 lub w dni wolne od pracy, może przedstawić swój problem na automatycznej sekretarce i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

Pedagog szkolny Aneta Ładecka

Szanowni Państwo,

W ramach Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki na podstawie Umowy nr MEiN/2021/DPI/76 z dnia 01.06.2021 r. we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie powstała Internetowa Platforma Specjalistyczno- Doradcza: https://pwpp.uksw.edu.pl/ .

Internetowa Platforma Specjalistyczno-Doradcza ma stanowić źródło wiedzy teoretycznej i przykładów praktycznych, przydatnych przy redukcji negatywnych skutków sytuacji problemowych w oświacie. Gwarantuje nieograniczony w czasie i miejscu dostęp do konsultacji i materiałów dydaktycznych oraz badawczych. Poprzez platformę można zapisywać się na dyżury do specjalistów oraz na szkolenia (systematycznie będą dodawane nowe).

Platforma skierowana jest do: dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, wychowanków Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii, nauczycieli, dyrektorów szkół, rodziców oraz specjalistów (m.in. pedagogów, psychologów, terapeutów).

Z poważaniem

Agnieszka Marciniak
Koordynator Wsparcia