KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka klauzula informacyjna znajduje się w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Dla rodziców

Regulamin zasad korzystania z systemu Office 365 w Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie

1. Dostęp do konta jest chroniony hasłem. Hasło stanowi zabezpieczenie dostępu do Office 365 oraz treści wiadomości przechowywanych na koncie pocztowym.
2. Korzystając z konta Office 365, uczeń zobowiązuje się, że nie będzie działał w sposób naruszający prawa innych Użytkowników.
3. Uczeń ponosi odpowiedzialność za treść i zawartość swojego konta w Office 365.
4. Przed każdymi zajęciami uczeń wyłącza wszystko, co ma na komputerze lub komórce. To, co dzieje się w tle rozprasza i przeszkadza w uczestnictwie w zajęciach.
5. Ekrany to teraz nasza klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj odzywamy się do siebie kulturalnie, z szacunkiem odnosimy się do nauczycieli i kolegów, nie wyśmiewamy innych, nie krytykujemy, nie obrażamy, nie oceniamy.
6. Logujemy się zawsze swoim imieniem i nazwiskiem, nie podszywamy się pod nikogo innego, nie zmieniamy nicków w czasie lekcji. Dzięki temu będzie widać, że Ty to Ty.
7. Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników lekcji nie podajemy nikomu spoza klasy hasła dostępu do naszych zajęć.
8. Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady wiąże się z konsekwencjami prawnymi.
9. Głos na zajęciach zabieramy po kolei. Jest to ustalone przez nauczyciela, który prowadzi zajęcia.
10. Nie podnosimy na siebie głosu.
11. Zachowanie naruszające normy współpracy w grupie przeszkadza innym uczniom. Jeśli ustalone zasady nie będą przestrzegane, to uczniowie mogą zostać wyciszeni przez nauczyciela.
12. Nauczyciel może zablokować konto ucznia w przypadku wykorzystania go w sposób niezgodny z przeznaczeniem .
13. Za nieodpowiednie zachowanie ucznia nauczyciel stosuje zasady przewidziane w regulaminie oceny zachowania uczniów.
14. Aktywność (obecność) postawa i zachowanie ucznia podczas nauki zdalnej ma wpływ na jego roczną oceną z zachowania.


Nie dla szkodliwych treści w Internecie !
#ZglosTo – kampania społeczna Rzecznika Praw Obywatelskich i Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, przeciwko szkodliwym treściom w Internecie.
Rzecznik Praw Obywatelskich wraz z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę przypominają o tym, jak ważne jest zwracanie uwagi na mowę nienawiści i hejt oraz ochronę nieletnich przed przemocą. Niestety w świecie wirtualnym napotkać możemy na materiały, które wywołują negatywne emocje i namawiają do niebezpiecznych zachowań. Szkodliwe treści obejmują szeroki zakres zachowań: od mowy nienawiści przez hejt, materiały ukazujące przemoc, cyberprzemocy, promujące narkotyki, pijaństwo, samookaleczenia, samobójstwa po nielegalną pornografię. Na szkodliwy wpływ takich materiałów najbardziej narażone są dzieci i młodzież. Warto pamiętać i podkreślać w rozmowie z dziećmi, że Internet nie jest miejscem, w którym wolno więcej. Jest miejscem publicznym, dlatego wybryk czy nieprzyzwoite wpisy są w nim tak samo zabronione, jak w przestrzeni publicznej. Należy reagować na rozpowszechnianie szkodliwych treści, jeśli spełniają one znamiona przestępstw, są wykroczeniami lub naruszają dobra osobiste.
Gdzie zgłaszać niepokojące materiały? Platforma #ZglosTo.
Przygotował
pedagog szkolny - Aneta Ładecka


Pedagodzy dla  Rodziców i Uczniów – Grupa wsparcia

Informujemy, że pedagodzy  szkolni pozostają cały czas  do Państwa dyspozycji. Służymy pomocą i wsparciem w rozwiązaniu zgłaszanych przez rodziców i uczniów problemów. Udzielamy  pomocy psychologiczno – pedagogicznej w formach odpowiednich do pracy zdalnej.

Jeśli potrzebujecie Państwo wsparcia w tym trudnym okresie, macie pytania, wątpliwości, problemy, serdecznie zapraszamy do kontaktu z pedagogiem szkolnym.

Porady i konsultacje - codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-14.00, poprzez  dziennik elektroniczny.

Pedagodzy szkolni: Aneta Ładecka, Edyta Janiak, Marlena Walczak

Tu można także uzyskać wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych:

Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koninie jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 pod numerem telefonu 63. 243 18 66 lub mailowo: m.poradniapp@wp.p / wsparcie psychologiczne i pedagogiczne/

800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli / jeśli nie chcesz rozmawiać przez telefon – wejdź na stronę www.liniadzieciom.pl i opisz swój problem w wiadomości/

Sekcja Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie, od poniedziałku do niedzieli, całodobowo , pod numerem telefonu (63) 244-59-16 lub e-mail:  pomagamy_sobie@moprkonin.lm.pl.

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka                                        

Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 16.00, bezpłatnie. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 16.00 lub w dni wolne od pracy, może przedstawić swój problem na automatycznej sekretarce i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

Pedagog szkolny Aneta Ładecka


Jak rozmawiać z dzieckiem o zagrożeniu związanym z koronawirusem?

 

Szanowni  Rodzice,

Czas, który  obecnie przeżywamy, jest trudny dla nas wszystkich. Z dnia na dzień pojawiają się nowe doniesienia na temat rozprzestrzeniania się wirusa. Dzieci są szalenie spostrzegawcze. Zauważają więcej niż nam, dorosłym, się wydaje. Szybko wyczuwają i łatwo przejmują nasze emocje. Jest to dla nich szczególnie trudny czas. Szkoła jest zamknięta, nie wolno wychodzić, nie można spotykać się z rówieśnikami czy dziadkami. Dlatego tak ważna jest szczera rozmowa z dzieckiem na temat tego, co się dzieje wokół nas. Dzięki rozmowie i tłumaczeniu, dziecięcy strach przed nieznanym może się zmniejszyć. Jak rozmawiać o tym z dzieckiem?  

Załączone bajki  podpowiadają  Państwu jak to zrobić. Jak rozmawiać z dzieckiem  na czym polega zagrożenie i  jak  zachować  bezpieczeństwo. Nie zostawiajmy dzieci z tym samych. Ważne jest jednak, aby towarzyszyć dziecku przy czytaniu!

Życzę nam wszystkim zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i spokoju.

Dbajcie o siebie.

Pedagog szkolny Aneta Ładecka

Bajka o kwarantannie i wirusie bez koloru

Książeczka o koronawirusie


Wielkopolski Kurator Oświaty informuje o opublikowaniu na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu bazy danych o liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia województwa wielkopolskiego, do których prowadzony będzie nabór na rok szkolny 2020/2021.
Zestawienie informacji dotyczących ww. szkół zostało opracowane na podstawie danych przesłanych przez dyrektorów tych szkół.
Baza dostępna jest w serwisie w zakładce Szkoły i organy prowadzące - Rekrutacja oraz Rodzice i uczniowie - Rekrutacja
Kuratorium Oświaty w Poznaniu
ul. Kościuszki 93
61-716 Poznań

Statut Szkoły Podstawowej nr 1 w Koninie


Regulamin oceniania zachowania uczniów


Druk zwolnienia z lekcji dla uczniów klas VII i VIII.


Informacje o Konkursach Przedmiotowych Wielkopolskiego Kuratora Oświaty


Wewnątrzszkolna instrukcja organizowania i przeprowadzania egzaminu


Informacje o egzaminie ósmoklasisty 2019/2020


Regulamin korzystania z szafki uczniowskiej w Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie


Informacja przygotowana przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

Informacja na temat zagrożeń dotyczących e-papierosów


Informuję, że chęć zakupu obiadów na następny miesiąc należy zgłaszać osobiście bądź telefonicznie do starszego intendenta najpóźniej do końca bieżącego miesiąca.

Wpłaty należy dokonywać w sekretariacie szkoły lub przelewem z góry za dany miesiąc najpóźniej  do 5 – go każdego miesiąca na rachunek bankowy szkoły nr: 45 1560 0013 2015 2804 6013 0001

Szkoła Podstawowa Nr 1

ul. Kolska 2

62-500 Konin

W tytule należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz miesiąc za który dokonywana jest wpłata.

Jadłospis na kolejny tydzień znajduje się w zakładce: Dla rodziców - Jadłospis

 

Dyrektor szkoły

Renata Chojnacka

 

Regulamin przyznawania stypendium 

Regulamin przyznawania medalu za aktywna postawę

Karta zapisu dziecka do świetlicy

Upoważnienie do odbioru dziecka ze szkoły

Program - Mleko i owoce w szkole