Dla rodziców

Szczepienia przeciw HPV w szkołach

Szanowni Państwo,
troska o dobrostan oraz zdrowie uczniów i uczennic to priorytet dla Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia. Aby uchronić dzieci przed zagrożeniami – także ciężkimi chorobami powodowanymi przez ludzki wirus brodawczaka (HPV) – rozpoczynamy akcję umożliwiającą szczepienie przeciw temu wirusowi w szkołach.
Załączam list Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Zdrowia. Uprzejmie proszę o zapoznanie się z jego treścią. Proszę także o komunikacyjne wsparcie akcji szczepień przeciw HPV w szkołach. Ponadto, załączam materiały informacyjne na temat HPV, w tym informator dla rodziców – bardzo proszę o wydrukowanie i umieszczenie go w widocznym miejscu w urzędzie. Załączam również prezentację, która przybliży Państwu tematykę związaną z wirusem HPV.
Zapewniając wszelkie wsparcie podczas organizacji szczepień, serdecznie zachęcam do przyłączenia się do inicjatywy MEN i MZ. Wspólnie możemy ocalić przed groźnymi chorobami nasze dzieci oraz przyszłe pokolenia.

Z wyrazami szacunku
Piotr Otrębski

List ministra edukacji i ministra zdrowia do samorzadów [.pdf, 86.36 kB]

Prezentacja o szczepieniach HPV [.pdf, 9.25 MB]

Informator dla rodziców [.pdf, 779.75 kB]

Konsultacje dla rodziców - według harmonogramu indywidualnego nauczycieli /dostępny w sekretariacie szkoły tel. 63 242 82 52, w godz. 7.00-15.00/

 

Informacja o opiece stomatologicznej

W tym roku opiekę stomatologiczną nad dziećmi z naszej szkoły sprawować będzie NZOZ Poradnia Stomatologiczna Pani Krystyna Wiączek ul. Wyszyńskiego 1 w Koninie (budynek szpitala, na parterze, główne wejście).
Aby skorzystać z wizyty należy umówić się telefonicznie – 691 986 956 wtorki, środy, czwartki w godz. 12:00 – 16:00.
Zachęcam Państwa do korzystania z usług poradni stomatologicznej na podstawie Ustawy z dnia 12 kwietna 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami

Informacja o poradni leczenia uzależnień od technologii cyfrowych - Konin

PORADNIA LECZENIA UZALEŻNIEŃ OD TECHNOLOGII CYFROWYCH [.pdf, 59.09 kB]

Wpływ wychowania na seksualność dziecka

Wpływ wychowania na seksualność dziecka [.docx, 30.55 kB]

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

W związku ze zmianą numeru telefonu zaufania prosimy o przekazanie tej informacji uczniom, rodzicom i nauczycielom. Ważne jest, aby ze wszystkich tablic informacyjnych w szkołach i placówkach oraz z plakatów i materiałów upowszechniających pomoc w kryzysie psychicznym został usunięty dotychczasowy numer, a w jego miejsce pojawił się aktualny. 

Zachęcamy do szerokiego upowszechnienia aktualnego numeru telefonu, aby jak najwięcej osób dowiedziało się, że telefon działa i można z niego korzystać. Zależy nam na zachowaniu ciągłości wsparcia dzieci i młodzieży przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne.

Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

Z wyrazami szacunku

Departament Wychowania i Edukacji Włączającej
Ministerstwo Edukacji i Nauki

Tu można także uzyskać wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych:

Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koninie jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 pod numerem telefonu 63. 243 18 66 lub mailowo: m.poradniapp@wp.p / wsparcie psychologiczne i pedagogiczne/

800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli / jeśli nie chcesz rozmawiać przez telefon – wejdź na stronę www.liniadzieciom.pl i opisz swój problem w wiadomości/

Sekcja Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie, od poniedziałku do niedzieli, całodobowo , pod numerem telefonu (63) 244-59-16 lub e-mail:  pomagamy_sobie@moprkonin.lm.pl.

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka                                        

Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 16.00, bezpłatnie. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 16.00 lub w dni wolne od pracy, może przedstawić swój problem na automatycznej sekretarce i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

Pedagog szkolny Aneta Ładecka

Regulamin zasad korzystania z systemu Office 365 w Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie

1. Dostęp do konta jest chroniony hasłem. Hasło stanowi zabezpieczenie dostępu do Office 365 oraz treści wiadomości przechowywanych na koncie pocztowym.
2. Korzystając z konta Office 365, uczeń zobowiązuje się, że nie będzie działał w sposób naruszający prawa innych Użytkowników.
3. Uczeń ponosi odpowiedzialność za treść i zawartość swojego konta w Office 365.
4. Przed każdymi zajęciami uczeń wyłącza wszystko, co ma na komputerze lub komórce. To, co dzieje się w tle rozprasza i przeszkadza w uczestnictwie w zajęciach.
5. Ekrany to teraz nasza klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj odzywamy się do siebie kulturalnie, z szacunkiem odnosimy się do nauczycieli i kolegów, nie wyśmiewamy innych, nie krytykujemy, nie obrażamy, nie oceniamy.
6. Logujemy się zawsze swoim imieniem i nazwiskiem, nie podszywamy się pod nikogo innego, nie zmieniamy nicków w czasie lekcji. Dzięki temu będzie widać, że Ty to Ty.
7. Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników lekcji nie podajemy nikomu spoza klasy hasła dostępu do naszych zajęć.
8. Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady wiąże się z konsekwencjami prawnymi.
9. Głos na zajęciach zabieramy po kolei. Jest to ustalone przez nauczyciela, który prowadzi zajęcia.
10. Nie podnosimy na siebie głosu.
11. Zachowanie naruszające normy współpracy w grupie przeszkadza innym uczniom. Jeśli ustalone zasady nie będą przestrzegane, to uczniowie mogą zostać wyciszeni przez nauczyciela.
12. Nauczyciel może zablokować konto ucznia w przypadku wykorzystania go w sposób niezgodny z przeznaczeniem .
13. Za nieodpowiednie zachowanie ucznia nauczyciel stosuje zasady przewidziane w regulaminie oceny zachowania uczniów.
14. Aktywność (obecność) postawa i zachowanie ucznia podczas nauki zdalnej ma wpływ na jego roczną oceną z zachowania.