Konkurs plastyczny – „ Mój bohater – strażak”

W dniu 6 lutego 2024r. w Szkole Podstawowej nr w Koninie nastąpiło podsumowanie konkursu „ Mój przyjaciel- strażak”  dla dzieci i młodzieży zorganizowany przez OSP Konin- Starówka oraz Uniqa TU SA w Koninie. Na spotkaniu obecni byli: dyrekcja szkoły, przedstawiciele OSP Starówka Konin, UNIQA oraz Państwowej Straży Pożarnej.

Zapoczątkowano nim obchody wyjątkowego jubileuszu- 150 lat powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w naszym mieście, podkreślając tym samym znaczenie pracy strażaków. Tematyka konkursu obejmowała udział straży pożarnej w działaniach związanych m .in. z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych, akcjami ratowniczo – gaśniczymi oraz ratownictwem specjalistycznym.

Celem konkursu było wzbudzenie w uczestnikach kreatywności i wrażliwości artystycznej dzieci, wzbogacenie warsztatu plastycznego, popularyzowanie twórczości dzieci, rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych artystów, zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką ochrony przeciwpożarowej, kreowanie w świadomości dzieci i młodzieży prawidłowych postaw związanych z ochroną przeciwpożarową i propagowanie zasad bezpiecznego zachowania w życiu codziennym, zaangażowanie dzieci i młodzieży w zapoznanie się z faktycznie wykonywanymi zadaniami przez straż pożarną, budowanie prawidłowych nawyków i zachowań w związku z poznawaniem zawodu strażaka jako służby

ratowania życia i zdrowia.

W konkursie wzięło udział 52 uczniów . Wszystkie prace plastyczne wykonane zostały z wielką starannością i dbałością o szczegóły. Jury oceniało zgodność pracy z tematyką i celami konkursu, wkład pracy własnej oraz ciekawy pomysł. Na pracach uczniów pojawiły się samochody i sprzęt strażacki, a także postacie samych strażaków. Oczywiście dominował kolor czerwony.

W trzech kategoriach wiekowych wyłoniono po trzech laureatów, którzy otrzymali nagrody, które ufundowała UNIQA TU SA. Ponadto wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomem i upominkiem.

Na koniec spotkania honorowy członek OSP Starówka- Konin- pan Ryszard Sławiński bardzo ciekawie opowiadał historię powstania OSP w Koninie, przywołując pamięć wielu znanych mieszkańców Konina . Spotkało się to z dużym zainteresowaniem uczniów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!!!!