Bal klas ósmych

22 lutego 2019 r. o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul Sztarka rozpoczął się bal klas ósmych. Bal rozpoczęły pani dyrektor Maria Słowikowska i pani Julita Horosz, które powitały uczniów i ich rodziców. Pani dyrektor życzyła wszystkim uczestnikom tej niezwykłej imprezy, aby upływała ona na radosnej, wspólnej zabawie i aby stała się wydarzeniem, które na zawsze pozostanie w pamięci jej uczestników. Następnie padło hasło ,,Poloneza czas zacząć!” i salę wypełniły pierwsze takty poloneza skomponowanego przez Wojciecha Kilara do filmu ,,Pan Tadeusz”. Uczniowie zatańczyli i to jak! W niejednym matczynym oku zakręciła się łza wzruszenia, niejeden ojcowski tors pęczniał z dumy a uśmiech szczęścia gościł na wszystkich obliczach! Pani Dorota Rybacka i pani Magdalena Grzymska perfekcyjnie przygotowały młodzież do występu toteż na koniec rozległa się burza oklasków. Gdy ucichły ostatnie nuty poloneza i wybrzmiały brawa – uczniowie wraz z wychowawcami ustawiali się klasami do pamiątkowego zdjęcia z pierwszego prawdziwego balu w ich życiu.