Żywa lekcja historii „Niepodległa”

W dniu 13 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się Żywa Lekcja Historii „Niepodległa”. Był to dwugodzinny pokaz historyczny przygotowany przez Agencję artystyczną „Pan Michał”.
Pan Michał Rychlicki – autor pokazu, to człowiek z pasją, doskonale znający dzieje naszego kraju i umiejący je pięknie przekazać. W czasie pokazu uczniowie poznali historię ziem polskich, straszne czasy upadku państwa polskiego, zaborów i walk o naszą wolność, aż do czasu gdy po 123 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość. Pan Michał potrafił w jasny, prosty sposób wytłumaczyć uczniom czym jest wolność, niepodległość i przekazać uczniom takie wartości jak patriotyzm, szacunek dla własnego kraju. W czasie pokazu uczniowie mogli obejrzeć i dotknąć replik broni, strojów jakich używali nasi przodkowie, brali udział w aranżowanych przez prowadzącego scenkach o dawnych czasach. W czasie tej niezwykłej lekcji był czas i na śmiech i na zabawę, ale też na powagę i chwilę zadumy nad przeszłością.
Organizatorem pokazu była pani Katarzyna Loch.