Dla ucznia

„Sport i zdrowe jedzenie, to człowieka marzenie”

Uczennica klasy 8 b – Julia Ładecka w ramach okręgowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK przygotowała i przeprowadziła w naszej szkole akcję prozdrowotną pod hasłem „Sport i zdrowe jedzenie, to człowieka marzenie”.  Na zakończenie Julia przedstawiła wyniki ankiety skierowanej do starszych kolegów. Mogliśmy usłyszeć  też głos eksperta ds. żywienia - panią Adrianę Przybylską, która wygłosiła wykład w auli szkolnej pod ciekawym tytułem „Jesz, czy się odżywiasz?”.
Szczegóły akcji w prowadzonym przez Julię padlecie: https://padlet.com/zdrowadietairuch/sport-i-zdrowe-jedzenie-to-cz-owieka-marzenie-5wu0oejvbefh278b
Julce życzymy powodzenia w drugiej części olimpiady, gdzie będzie musiała wykazać się swoją niezwykłą wiedzą. Trzymamy kciuki.

Pięć kroków do prywatności

Pięć kroków do prywatności: Prywatność - ulotka [.pdf, 3.73 MB]

Tu można uzyskać wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych

Miejska Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Koninie jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00 pod numerem telefonu 63. 243 18 66 lub mailowo: m.poradniapp@wp.p / wsparcie psychologiczne i pedagogiczne/
800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli / jeśli nie chcesz rozmawiać przez telefon – wejdź na stronę www.liniadzieciom.pl i opisz swój problem w wiadomości/
Sekcja Poradnictwa Rodzinnego i Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Koninie, od poniedziałku do niedzieli, całodobowo , pod numerem telefonu (63) 244-59-16 lub e-mail:  pomagamy_sobie@moprkonin.lm.pl.
800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 16.00, bezpłatnie. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 16.00 lub w dni wolne od pracy, może przedstawić swój problem na automatycznej sekretarce i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

Pedagog szkolny Aneta Ładecka

 

W sytuacji, gdybyście mieli problemy i chcieli porozmawiać udostępniamy e-mail pedagogów: aneta.ladecka@sp1konin,aleksandra.ejma@sp1konin.pl,kamila.wojtasik-zyza@sp1konin.pl
oraz numery telefonów, gdzie otrzymacie pomoc i wsparcie:
Młodzieżowy Telefon Zaufania: tel. 92 88
Bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: tel. 116 111
od poniedziałku do soboty w godzinach od 12.00 do 20.00
Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: tel. 800 12 12 12
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00
Kryzysowy Telefon Zaufania: tel. 116 123
od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00 połączenie bezpłatne
Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji: tel. 22 594 91 00
w każdą środę i czwartek w godzinach od 17.00 do 19.00
koszt połączenia jak na numer stacjonarny wg taryfy Twojego operatora telefonicznego
ITAKA – antydepresyjny telefon zaufania:tel. 22 654 40 41
w poniedziałki w godzinach od 17.00 do 20.00


Regulamin zasad korzystania z systemu Office 365 w Szkole Podstawowej nr 1 w Koninie
1. Dostęp do konta jest chroniony hasłem. Hasło stanowi zabezpieczenie dostępu do Office 365 oraz treści wiadomości przechowywanych na koncie pocztowym.
2. Korzystając z konta Office 365, uczeń zobowiązuje się, że nie będzie działał w sposób naruszający prawa innych Użytkowników.
3. Uczeń ponosi odpowiedzialność za treść i zawartość swojego konta w Office 365.
4. Przed każdymi zajęciami uczeń wyłącza wszystko, co ma na komputerze lub komórce. To, co dzieje się w tle rozprasza i przeszkadza w uczestnictwie w zajęciach.
5. Ekrany to teraz nasza klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj odzywamy się do siebie kulturalnie, z szacunkiem odnosimy się do nauczycieli i kolegów, nie wyśmiewamy innych, nie krytykujemy, nie obrażamy, nie oceniamy.
6. Logujemy się zawsze swoim imieniem i nazwiskiem, nie podszywamy się pod nikogo innego, nie zmieniamy nicków w czasie lekcji. Dzięki temu będzie widać, że Ty to Ty.
7. Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników lekcji nie podajemy nikomu spoza klasy hasła dostępu do naszych zajęć.
8. Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady wiąże się z konsekwencjami prawnymi.
9. Głos na zajęciach zabieramy po kolei. Jest to ustalone przez nauczyciela, który prowadzi zajęcia.
10. Nie podnosimy na siebie głosu.
11. Zachowanie naruszające normy współpracy w grupie przeszkadza innym uczniom. Jeśli ustalone zasady nie będą przestrzegane, to uczniowie mogą zostać wyciszeni przez nauczyciela.
12. Nauczyciel może zablokować konto ucznia w przypadku wykorzystania go w sposób niezgodny z przeznaczeniem .
13. Za nieodpowiednie zachowanie ucznia nauczyciel stosuje zasady przewidziane w regulaminie oceny zachowania uczniów.
14. Aktywność (obecność) postawa i zachowanie ucznia podczas nauki zdalnej ma wpływ na jego roczną oceną z zachowania.