„Żywa lekcja historii – Kazimierz Wielki”

W dniu 6 marca 2019 r. odbyła się w naszej szkole kolejna już „Żywa lekcja historii”, tym razem przeprowadzona przez Bractwo Rycerskie Kerin. Tematem tego spotkania był Kazimierz Wielki i czasy jego panowania. Rozpoczynając opowieść od postaci Władysława Łokietka, prowadzący zilustrowali realia życia w czternastowiecznej Polsce, przedstawili jej sytuację geopolityczną, politykę wewnętrzną i zagraniczną Kazimierza oraz jego zasługi dla naszej Ojczyzny. Członkowie Bractwa Rycerskiego Kerin w barwny sposób opowiedzieli o stanach społecznych: rycerstwie, duchowieństwie, mieszczaństwie oraz chłopach. W trakcie tej nietypowej lekcji uczniowie mogli wcielić się w rolę królów Władysława Łokietka i Kazimierza Wielkiego i innych postaci z tego okresu (np. rycerz, biskup, księżna Adelajda). Był to niezwykły pokaz historyczny, który przybliżał nam losy naszej Ojczyzny. Organizatorem pokazu była pani Katarzyna Loch.