XII Konińska Masa Rowerzystów

Interesujące sobotnie popołudnie spędziliśmy w Parku Chopina w towarzystwie uczestników XII rajdu rowerowego. Miłośnicy tych pojazdów świętowali Europejski Dzień bez Samochodu, poruszając się śladami naszej patronki z racji ustanowionego przez prezydenta Roku Zofii Urbanowskiej. Zostaliśmy zatem zaproszeni do współorganizowania części finałowej. Muzycznie zaprezentowała się klasa druga oraz dziewczyny z klasy VII b i VII d. Uczniowie, częstujący słodkościami, przyozdobili swe stroje barwami krajów, których język i kulturę poznają podczas zajęć w szkole. Natomiast Superkoderzy chwalili się swoimi umiejętnościami obsługując roboty, które ze sobą przynieśli. W klimat dziewiętnastowiecznej epoki wprowadzały kostiumy, na które zdecydowali się między innymi gospodarze imprezy.