X Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Super Kids

2 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie X Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Super Kids dla uczniów klas III organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 6 w Koninie. Uczniowie, którzy brali w nim udział musieli przejść przez 3 etapy. Pierwszy z nich odbył się w marcu i polegał na rozwiązaniu testu pisemnego. Do drugiego etapu przeszły 2 uczennice: Hanna Antecka i Alicja Kubiak. Ten etap odbywał się w SP6 i polegał na rozwiązaniu testu z dodatkowym zadaniem ze słuchu. W tym etapie również nasze uczennice osiągnęły sukces i zakwalifikowały się do III etapu konkursu, w którym musiały zaprezentować wiersze w języku angielskim oraz odbyły rozmowy z komisją. Nasze uczennice zaprezentowały się wyśmienicie. Alicja Kubiak z klasy IIIb została laureatką konkursu oraz otrzymała dodatkową nagrodę od Jury za znajomość słownictwa i gramatyki w języku angielskim.