WYCIECZKA KLAS SZÓSTYCH DO WROCŁAWIA

W październiku uczniowie klasy szóstej a, b, d wraz z wychowawcami i opiekunami byli na wycieczce w Wrocławiu. Uczniowie rozpoczęli wycieczkę we wrocławskim ZOO, gdzie odwiedzili Afrykarium. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium i jedyne na świecie prezentujące faunę jednego kontynentu. Kompleks obejmujący prawie 1,5 ha, gdzie w 21 basenach i akwariach mieszka około 5 000 zwierząt prezentujących niemal 300 gatunków. Mieszkają w nim głównie ryby, ale można tu spotkać również hipopotamy, pingwiny, krokodyle, mrówniki, golce i wolno fruwające ptaki. Ścieżka zwiedzania, o długości niemal kilometra, prowadzi przez sześć regionów Afryki, wtapiając się w charakterystyczne dla nich krajobrazy, doskonale oddane przez architektów. Afrykarium to największy pawilon na terenie wrocławskiego zoo i jego największa atrakcja. Po pełnej wrażeń „wycieczce po Afryce”  uczniowie zwiedzili wrocławską starówkę, poznali historię i zabytki miasta. Kolejną atrakcją dla uczniów była wizyta w HYDROPILIS – Centrum Nauki i Wiedzy o wodzie. Hydropolis to unikatowe centrum wiedzy, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Odkrywa procesy, w których bierze udział woda – od funkcji pełnionych w ciele człowieka, po prądy oceaniczne, które kształtują klimat na Ziemi. Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw. Wycieczka pogłębiała wiedzę uczniów z wielu przedmiotów, między innymi historii, przyrody, geografii, biologii, była wspaniałą „żywą lekcją”, gdzie uczniowie mogli mieć bezpośredni kontakt z nauką. Wszyscy uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki i pełni wrażeń wrócili do domu.