Wycieczka do galerii Kropka

13 grudnia 2018 roku uczniowie klas Ia i IIb  wybrali się na mikołajkowo – świąteczną wycieczkę do   galerii „Kropka”w Koninie. Dzieci zwiedzały Park Makiet Mikroskala z przewodnikiem,  korzystały z gier manualnych oraz zabawek konstrukcyjnych. Uczniowie brali udział w warsztatach „Kreatywna kostka”  polegających na sklejaniu figurki psa  z  30 drewnianych sześcianów . Niezwykłą atrakcją było Kino 6D z bogatym repertuarem i Kapsuła czasu, która umożliwiła dzieciom  przejażdżkę po wirtualnym świecie. Dużą popularnością cieszyła się zabawa w kulkowym tsunami, a także dyskoteka przy kolorowych światłach, dymach i bańkach mydlanych.  Interesującym przeżyciem było wcielanie się w różne postacie i odgrywanie ról aktorów i modeli przebierając się w stroje będące na wyposażeniu parku i robienie zdjęć na ściance dla gwiazd. Na pamiątkę każde dziecko mogło wyciąć na ploterze termicznym małe styropianowe figurki w różnych kształtach. Dzieci z pewnością na długo zapamiętają  pobyt w „Kropce”, który sprawił im wiele radości i był okazją do integracji klas. Wycieczkę zorganizowały panie: Agnieszka Pawelczyk i Marlena Przerwa – Batorska.