Wycieczka do Castoramy w Starym Mieście

9 stycznia 2019 roku uczniowie klasy I a wybrali się na wycieczkę do Castoramy w Starym Mieście. Tam uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych  „Majsterkowo”.
Ideą  warsztatów „Majsterkowo” jest rozwijanie u dzieci zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunku majsterkowania. Dzieci z pomocą wykwalifikowanych pracowników Castoramy wykonywały samodzielnie drewniane pojazdy. Wszyscy  poradzili sobie wspaniale z zadaniem i po skończonej pracy zostali nagrodzeni  dyplomem i drobnymi upominkami. Dzieci zabrały do domu własnoręcznie wykonane drewniane zabawki. Była to bardzo ciekawa, a przede wszystkim praktyczna wycieczka, która rozbudziła pasję dzieci do majsterkowania.
Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Marlena Przerwa – Batorska  i Magdalena Czapska. Serdecznie podziękowania uczniowie wraz z opiekunami składają pracownikom Castoramy, za tak wspaniale przygotowane warsztaty.