Wokalistka – Nicola Szymańska

Nicola Szymańska, urodzona w 2007 roku. Od " zerówki " jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie. Obecnie uczy się w klasie III B. Od najmłodszych lat interesowała ją scena : śpiew , aktorstwo i taniec - to jej życiowe pasje , jednak to śpiew przynosi jej najwięcej radości. Nicolka jako sześciolatka w 2013 roku zaczęła uczęszczać na zajęcia do Szkoły Wokalno-Aktorskiej " FAMA " w Koninie. Dzięki nauczycielce śpiewu, pani Marlenie Brzezińskiej, odnalazła swój cel i może realizować swoje marzenia, którymi są aktorstwo i śpiew. W Szkole Podstawowej nr 1 również doskonali swój głos u pana Krzysztofa Laby. W styczniu 2014 roku Nicolka brała udział w XX Konińskim Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej " DO-RE-MI" w Koninie, gdzie zdobyła wyróżnienie i statuetkę dla szkoły. W listopadzie 2014 roku, jako siedmiolatka, zajęła I miejsce i puchar dla szkoły w VI Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w Koninie, do którego przygotowała ją pani Beata Wertlewska z SP 1 w Koninie. W grudniu 2015 roku zajęła II miejsce w XXXII Turnieju Świetlic '' Piosenka '' w MDK w Koninie. Rok później w tym samym konkursie zajęła III miejsce. 20 stycznia 2017 roku Nicolka zdobyła wyróżnienie i otrzymała statuetkę w IV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych w Szczecinku. Była tam bardzo duża rywalizacja ( ok 150 uczestników ). Wielką radość sprawiło jej to, że mogła wyjść na scenę i zaśpiewać razem ze znanym wokalistą Kamilem Bijosiem podczas jego koncertu. Następnego dnia po raz pierwszy przeszła eliminacje do 36 Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Uczestniczyła w 3-dniowych warsztatach w Hotelu " WITYNG " w Mikorzynie, gdzie doskonaliła swój głos. 18 lutego na tym festiwalu otrzymała wyróżnienie. Nicolka brała udział również w Ogólnopolskich eliminacjach dzieci śpiewających do Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie, W czerwcu 2016 roku brała udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej " GDYNIA OPEN " , w tym roku również się tam dostała. W listopadzie 2016 roku w XXV Ogólnopolskim Festiwalu" Przebój mamy i taty " w Sieradzu. W czerwcu 2017 roku brała udział w XV Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dziecięcej, tam dostała dyplom za udział w XI Spotkaniach Mistrzów Muzyki Pacanów 2017. Nicolka co roku śpiewa na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, na pobliskich festynach i piknikach , między innymi w Licheniu przed bazyliką, w Żychlinie, w Starym mieście, w Koninie, w Budzisławiu Kościelnym, w Turku. Śpiewała również w swojej szkole SP1 w Koninie, na wielu różnych uroczystościach. Miała zaszczyt śpiewać w kościele w Żychlinie i w naszym kościele św. Marii Magdaleny w Koninie. Brała udział w wielkim koncercie z okazji kanonizacji Jana Pawła II '' Bo miłość nie umiera " w kwietniu 2014 roku. Na koncercie obecny był zastępca prezydenta miasta Konina Sławomir Lorek, który na koniec z pośród wszystkich uczestników wybrał Nicolkę i wręczył jej różyczkę. Nicolka z młodszą ekipą '' Famy " występowała na scenach aktorskich, w roli zajączka w Turku oraz w Centrum Kultury" OSKARD " w Koninie na scenie zagrała krasnoludka. Wiernie kibicowała jej tam klasa ( wtedy klasa I B ) z wychowawczynią panią Agnieszką Pawelczyk. Od dwóch lat również uczy się tańca w ogólnopolskiej szkółce tańca i dobrych manier " Hajdasz " tam za taniec otrzymała brązowy medal, dyplom giganci i dwa medale ( srebrny i brązowy ). W roku 2015 udzieliła wywiadu do książki Doroty Grzechowiak pt. " Młodzieńcze pasje i marzenia na bis ", gdzie opowiada o swojej pasji. Nicolka jest szczęśliwa , że może występować na scenie i śpiewać dla publiczności, nie tylko dla siebie. Bo kiedy śpiewa spełniają się jej marzenia.