Światowy Tydzień Pieniądza

W dniach 25 – 31 marca 2019 r uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do międzynarodowej kampanii – Światowy Tydzień Pieniądza pod hasłem: „Zdobywaj wiedzę. Zarabiaj. Oszczędzaj”. Rodzice i uczniowie o kampanii mogli dowiedzieć się z gazetek wywieszonych na korytarzach szkolnych.

W czasie Światowego Tygodnia Pieniądza uczniowie pod opieką nauczycieli uczestniczyli w wielu aktywnościach. Uczniowie klas piątych na lekcjach matematyki realizowali zagadnienia związane z edukacją finansową: określali własne cele oszczędnościowe, w oparciu o swoje potrzeby i zachcianki, tworzyli własny budżet, aby mogli zrozumieć, dlaczego budżet pomaga efektywnie oszczędzać. We wtorek 26 marca uczniowie klas IV – VI na lekcjach wychowawczych i przerwach grali w gry planszowe z zakresu edukacji finansowej: Biznes, Monopoly, Milionerzy.

Uczniowie klasy VI a tworzyli w grupach własne gry planszowe związane z finansami oraz matematyką. Chętni uczniowie z klas III – IV brali udział w konkursie matematycznym „Od grosika do złotówki”, podczas którego rozwiązywali zadania o zarabianiu i oszczędzaniu pieniędzy. Klasy szóste na lekcji przyrody rozmawiali o oszczędzaniu energii na różne sposoby oraz jak oszczędzanie zasobów naturalnych i energii może wpłynąć na oszczędzanie pieniędzy.

Na lekcji informatyki szóstoklasiści wykonywali w Excelu obliczenia budżetowe w swoich domach oraz tworzyli wykresy przedstawiające te budżety.

Członkowie Klubu Młodego Odkrywcy wykonali plakaty o oszczędzaniu wody i rozwiesili je w łazienkach szkolnych.

Uczniowie klas najmłodszych wykonali skarbonki z surowców wtórnych. Przepięknie wykonane skarbonki będą wystawione na pikniku z okazji Święta Szkoły.

W czasie trwania akcji uczniowie zdobywali wiedzę, w jaki sposób można zarabiać i oszczędzać pieniądze.