Sadzenie drzew w Bieniszewie

W dniu 10 maja 2019 uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią Anną Popielarz i z uczniami innych szkól uczestniczyli w akcji sadzenia drzew w Puszczy Bieniszewskiej. Było to już kolejne podobne wydarzenie zorganizowane przez Nadleśnictwo Konin. Okazja była szczególna, ponieważ Lasy Państwowe obchodzą w tym roku 95 rocznicę ich powołania. Dzieci uczestniczyły w prawdziwej lekcji przyrody. Oby sadzonki dębu szypułkowego, wsadzone przez dzieci za parę ładnych lat osiągnęły swoją dojrzałość. Akcję uświetniły różne konkursy, pokazy i oczywiście ognisko i pieczenie kiełbasek. Uczestnicy zostali uhonorowani medalami i licznymi nagrodami książkowymi.  Marzeniem dzieci jest wzięcie udziału w podobnej imprezie za rok.