Projekt „Przystań w sieci”

W roku szkolnym 2020/2021  nasza szkoła bierze udział w  ogólnopolskim programie szkoleniowym dla nauczycieli i uczniów „Przystań w sieci”. Celem programu jest wyposażenie uczniów w kompetencje niezbędne do radzenia sobie z niebezpiecznymi sytuacjami w sieci oraz wykształcenie umiejętności krytycznej oceny treści. Uczniowie klasy VII e, VII c i VIII d z wychowawcami  biorą udział w kursach e-learningowych w ramach sześciu modułów: prywatność w sieci, cyberprzemoc, cyberzagrożenia, nielegalne i szkodliwe treści w Internecie, cyfrowe ślady i reputacja online oraz fałszywe informacje.  Szkolenia poruszają najbardziej aktualne zagadnienia dotyczące świadomego i bezpiecznego korzystania z mediów społecznościowych i Internetu. Program „Przystań w sieci” jest objęty patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów. Powstał z inicjatywy Facebooka, NASK PIB i UNICEF Polska.