Obchody rocznicy Konwencji Praw Dziecka

Z okazji 30.rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka Szkoła Podstawowa nr 1 włączyła się do ogólnopolskiej akcji związanej z działalnością UNICEF. Przygotowano wystawę prezentującą prace plastyczne podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie, przeprowadzono lekcje wychowawcze, na których zapoznano dzieci z ich prawami zagwarantowanymi przez Konstytucję RP, zebrano też pomysły uczniów związane z projektem Konin – miasto przyjazne dzieciom. Najmłodsi ( klasy I-III) wzięli udział w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka p. Marzanną Przybyłowską. 20 listopada zorganizowano Dzień Niebieski i dlatego nasi uczniowie ubrali się tego dnia w stroje o barwach charakterystycznych dla UNICEF-u.