Klasa II B na wycieczce w Urzędzie Skarbowym

Dnia 02.10.2018 r. klasa II B wraz z wychowawcą p. Agnieszką Pawelczyk odwiedziła Urząd Skarbowy w Koninie.

Pan Jarosław Ładecki zapoznał dzieci z charakterem pracy urzędu i podstawową wiedzą na temat podatków, opowiedział również na czym polega praca urzędnika, wytłumaczył, w jakim celu należy składać oświadczenia podatkowe i co dzieje się z pieniędzmi uzyskanymi z podatków. Ponadto zapoznał podopiecznych z budynkiem urzędu, w tym z salą główną, gdzie petenci mogą złożyć dokumenty, bądź uzyskać niezbędne informacje do ich wypełnienia. Maluchom najbardziej podobał się jednak gabinet Pani Naczelnik, którą dzieci miały wielką przyjemność poznać.

Na zakończenie wycieczki, dzieci zostały ugoszczone słodkim poczęstunkiem oraz otrzymały upominki. Była to wielka frajda dla małych gości.

Dziękujemy Pani Naczelnik oraz panu Jarosławowi Ładeckiemu za zaproszenie na wycieczkę i ciekawy sposób przybliżenia uczniom wiedzy, która za kilkanaście lat stanie się im niezbędna.