Jasełka w glanach

Szopka ze Świętą Rodziną, zimowe widoki, pasterze i królowie z darami, kolędy – takie skojarzenia zwykle towarzyszą słowu „jasełka”. Tegoroczne przedstawienie świąteczne w Szkole Podstawowej numer 1 przy ulicy Sztarka  mogło nieco zaskoczyć zwolenników tradycji. Zaproszeni goście, i uczniowie 21 grudnia zobaczyli parę zbuntowanych i nieco zagubionych nastolatków: Zosię i Krzyśka, o których dusze stoczyły walkę anioły) i diabły . Nie  było łatwo, bo w supermarkecie czekało mnóstwo pokus, ale dzięki wsparciu Maryi  i Józefa oraz maleńkiego Jezusa, którzy zeszli pomiędzy sklepowe regały, szukając biednych, bogatych, zagubionych ludzi, dobro raz jeszcze zwyciężyło. Poszukujący prawdy i piękna młodzi ludzie odnaleźli sens Bożego Narodzenia.