,, Globalnie w bibliotece” w SP 1 w Koninie

Nasza szkoła wzięła udział w trzeciej edycji programu „Globalnie w bibliotekach” realizowanego przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Korzystając z otrzymanych materiałów edukacyjnych ( broszury, plakaty) nauczyciele bibliotekarze przeprowadzili zajęcia z uczniami klasy siódmej na temat ,, Dbam o wodę – znaczenie wody w naszym życiu”.

Celem spotkania było uświadomienie młodzieży znaczenia wody w życiu człowieka, możliwości jej pozyskania i wykorzystania. Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się jak wygląda dostęp do wody pitnej w krajach takich jak: Sudan Południowy, Kenia, Syria, Indie. Uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat przyczyn braku dostępu do wody oraz jego skutków. Wspólnie zastanawiali się w jaki sposób można pomóc mieszkańcom krajów Południa. Na zakończenie zajęć utworzyli kodeks młodego ekologa: Dbaj o przyrodę, oszczędzaj wodę.

Zajęcia okazały się ciekawą formą zdobywania wiadomości o działaniach prowadzonych na rzecz mieszkańców, którzy zmagają się z problemem braku zasobów wody pitnej.