Filmowe Mikołajki

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas 4a, 4b, 4d i 5b biorą udział w Akademii Filmowej Otwórz Oczy. W ramach akademii uczniowie uczestniczą w seansach filmowych w Konińskim Domu Kultury. Filmy, które dzieci oglądają poruszają wiele ważnych i trudnych tematów, uczą one szacunku dla innych, dla życia, przekazują wiele ważnych treści i wartości. Dnia 6 grudnia 2016 roku, a więc w Mikołajki mogliśmy obejrzeć wspaniały film Oskar i pani Róża, będący filmową adaptacją książki Erica-Emmanuela Schmita o tym samym tytule. Nie jednemu z nas-widzów, w trakcie seansu poleciały łzy i nikt tego płaczu się nie wstydził bo film, podobnie jak książka, choć podejmuje bardzo trudną tematykę śmierci jest piękną i ciepłą opowieścią niosącą wiarę i nadzieję. Oskar i pani Róża to opowieść o tym, jak piękne jest życie, jeśli tylko nauczymy się je cenić.