Festyn rodzinny

Już po raz dziesiąty w SP 1w Koninie przygotowano festyn dla społeczności lokalnej. Uroczystość rozpoczęła się kolorowym korowodem i wejściem do magicznego ogrodu Zofii. Bohaterką festynu była Zofia Urbanowska, tegoroczna jubilatka naszego miasta. Ten rok ogłoszono w Koninie jako Rok Zofii Urbanowskiej. Uczniowie i goście wchodząc na boisko szkolne zobaczyli barwny ogród ze stoiskami i kawiarenką, wszystko przybrane pięknymi różami. Postać Zofii jak ze zdjęć przywitała wszystkich zebranych rozpoczynając zabawę. Wiceprezydent Witold Nowak podarował szkole obraz patronki wykonany prze konińskiego artystę Kazimierza Białkowskiego oraz najnowsze wydanie książki „Gucia Zaczarowanego”. Dzieci zbierały punkty do paszportów wiedzy , wykonywały eksperymenty, układały puzzle, składały kwiaty, rzucały do celu. Atrakcją była też możliwość wykonania zdjęcia z Zofią Urbanowską. Rodzice i goście mogli wypić kawę , zjeść ciastko , kiełbaskę z grilla, a nawet grochówkę. Można było zrobić sobie makijaż i fryzurę. Była loteria fantowa i konkurs na nakrycie głowy, pokaz mody i aukcja prac plastycznych. Podczas festynu występowali uczniowie naszej szkoły, tańczyli i śpiewali, przedstawili krótkie scenki. Podsumowano również międzyszkolny konkurs literacko-plastyczny pt. „W ogrodzie Zofii”. Festyn został zorganizowany przy współpracy Rady Rodziców. Jak zawsze panowała miła, rodzinna atmosfera.