Europejski Tydzień Kodowania 2018

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania w tym roku odbywał się w dniach 6-21 października 2018 roku. Ministerstwo Cyfryzacji od lat wspiera tę inicjatywę.
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.

Nasza szkoła również włączyła się do akcji Code Week. Uczniowie na zajęciach informatyki oraz na zajęciach pozalekcyjnych Robotyki i Mistrzów Kodowania programowali: tworzyli gry logiczne, animacje oraz budowali i programowali roboty. Dla uczniów jest to wspaniała zabawa a jednocześnie pierwsze kroki w świecie programowania.