Europejski Dzień Języków

W dniach 26-28 września w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. 26 września na auli szkolnej uczennice klasy 7a przedstawiły prezentacje o tym dniu uczniom z klas 4-8. Chętni podjęli się wyzwania z "Łamańcami językowymi", a na koniec zatańczyliśmy do niemieckiej piosenki. 27 września uczniowie klas III, IV, V i VI uczestniczyli w szkolnym etapie turnieju języka angielskiego "English around the world". W tym roku nauczycielki języka angielskiego zabrały dzieci w podróż do Irlandii. Na początku spotkania uczniowie poznali wiele ciekawostek związanych z tym krajem. Następnie trzyosobowe drużyny w sztafecie polowały na koniczynki, odnajdowały zagubione słowo, układały domino i trimino. Pozostali uczniowie aktywnie kibicowali swoim drużynom, a także rozwiązywali rebusy związane z symbolami Irlandii. 28 września odbył się III Międzyszkolny Turniej Języka Angielskiego. Kilka drużyn z konińskich szkół podczas turnieju rozwiązywało rebusy, kodowało według klucza w języku angielskim, eksplorowało mapę Irlandii, rozpoznawało fałszywe monety i układało trimino. A wszystko to, aby lepiej poznać kulturę Irlandii, zaprezentować swoje umiejętności językowe i dobrze się przy tym bawić. W turnieju I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 12 w Koninie, II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Koninie, a III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 11 w Koninie. To wydarzenie zakończyło obchody Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole.