Bal gimnazjalny

15 lutego 2019 r. uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w ostatnim, można śmiało powiedzieć historycznym, balu gimnazjalnym. Uroczystość rozpoczęła pani wicedyrektor Julita Horosz, która powitała uczestników balu i zebranych gości, po czym tradycyjnymi słowami „Poloneza czas zacząć” dała sygnał do rozpoczęcia pięknego pokazu tanecznego w wykonaniu naszych uczniów. Przygotowaniem układu choreograficznego zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego w szczególności pani Dorota Rybacka. Na ćwiczenia poświęcono wiele godzin, ale efekt był oszałamiający! Nauczyciele oraz zebrani rodzice z łzą w oku podziwiali grację, z jaką poruszali się uczniowie. Po polonezie głos zabrała była dyrektor Gimnazjum nr 1 pani Małgorzata Koziarska-Sip, która podziękowała trzecioklasistom za pamięć i zaproszenie na bal oraz życzyła siły i wytrwałości w ostatnich miesiącach nauki. Następnie zabrzmiały młodzieżowe rytmy i nie trzeba było nikogo zachęcać do wyjścia na parkiet. Hol mienił się od cudownych dekoracji wykonanych przez panią Ewą Ciesielczyk i chętnych uczniów. Każda klasa w salach lekcyjnych przygotowała sobie pięknie przystrojone miejsce na złapanie oddechu. Pieczę nad bezpieczeństwem młodzieży oprócz nauczycieli pełnili również rodzice, którzy spełnili się w tej roli idealnie. Wszyscy uczniowie bawili się doskonale do późnych godzin wieczornych. Ostatni bal gimnazjalny zapadnie na pewno na długo w pamięci uczniów, rodziców oraz nauczycieli.