Apel z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości

7 i 9 listopada 2018 r w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
          Z tej okazji młodzież pod kierunkiem p. Agnieszki Pietrowskiej i p. Pawła Andrzejewskiego oraz p. Małgorzaty Rosiak przygotowała program poetycko – muzyczny upamiętniający walkę Polaków o wolność naszego kraju. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele.
         Głównym celem apelu było kształtowanie szacunku dla historii naszej Ojczyzny, pielęgnowanie tradycji narodowych oraz poszerzanie wiedzy uczniów.
Montaż słowno – muzyczny wprowadził nas w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918 r. Zobrazowano sytuację polityczną, jaka panowała w Europie przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Największy nacisk położono na ukazanie ducha walki narodu polskiego. Przypomniano daty najważniejszych powstań narodowych. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów poetyckich pozwoliły nam zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Po uroczystości Pani Dyrektor podziękowała uczniom za występ.