Akademia Filmowa „Otwórz oczy”

Nasza szkoła od lat uczestniczy w Akademii Filmowej „Otwórz oczy”. Jest to program edukacji filmowej i medialnej. W ramach Akademii Filmowej, obok projekcji filmowych, odbywają się liczne projekty, prelekcje, pokazy i wydarzenia artystyczne inspirujące nie tylko młodzież, ale i nauczycieli do rozwoju. Do 2013 r. program filmowy był autorskim pomysłem Katarzyny Kubackiej. Następnie nawiązana została współpraca z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, a od 2015 roku realizowany jest Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej Kino Szkoła. Akademia inspiruje do dialogu, refleksji, rozwija kreatywność i umiejętności. Uczy nie tylko rozumienia filmu, ale przede wszystkim przygotowuje młodych widzów do lepszego rozumienia człowieka i świata. Spotkania Akademii Filmowej, w której uczestniczą uczniowie z Konina i regionu odbywają się w Kinie Centrum w Konińskim Domu Kultury.