Żywa Lekcja Historii

Dnia 21 XI 2016 roku w naszej szkole odbyła się Żywa Lekcja Historii Na Grunwald  przeprowadzona przez Agencję Artystyczną Pan Michał. Była to barwnie przedstawiona opowieść z potężną bitwą w roli głównej i bohaterskim rycerstwem w tle. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się jaka naprawdę była epoka późnego średniowiecza, jak żyli i wyglądali rycerze. Kto mógł dostąpić zaszczytu pasowania na rycerza, czym był kodeks rycerski i czy za honor rzeczywiście warto było oddać życie? Uczniowie mieli możliwość nie tylko zobaczenia ale także dotknięcia oręża jakim walczyli rycerze, sprawdzenia ile ważył miecz, a ile ważyła zbroja. W czasie tej niezwykłej lekcji dowiedzieli się także o zakonach rycerskich, usłyszeli dlaczego Zakon Krzyżacki przybył aż z dalekiego Jeruzalem na polskie ziemie. Uczniowie dowiedzieli się też wielu cennych i ciekawych informacji na temat bitwy pod Grunwaldem. Na zakończenie zajęć mogli spróbować swych sił w replikach zbroi z XIV i XV wieku.