WYRÓŻNIENI W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM

W styczniu bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim konkursiehistorycznymBOHATER NARODOWY - ROTMISTRZ WITOLD PILECKI”, organizowanym w ramach projektu o Żołnierzach Wyklętych. Głównym celem konkursu było pogłębianie wiedzy historycznej, podnoszenie świadomości patriotycznej oraz odkrywanie i rozwijanie uzdolnień uczniów. Uczniowie przygotowali prace w kategorii plastycznej i lapbooka. Po trudnym wyborze, cztery najlepsze (po 2 z każdej kategorii) zostało zgłoszonych do konkursu. Bardzo dużym sukcesem było wyróżnienie Jakuba Olejniczaka z klasy 5 a wkategorii plastycznej. Opiekunem uczniów biorących udział w konkursie była pani Katarzyna Loch. Uroczysta gala, podczas której wręczone zostały dyplomy i nagrody odbyła się 1 marca w Domu Kultury „OSKARD”.Organizatorami konkursu byli: Poseł na Sejm RP Witold Czarnecki, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Itman, Urząd Miasta Konina, Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Wielkopolskich w Koninie, Koniński Dom Kultury.Patronat nad projektem objęli Prezydent RP i Wielkopolskie Kuratorium Oświaty. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.