Wycieczka klas IV do Szreniawy

W dniach 24 i 25 maja 2017 roku uczniowie klas czwartych brali udział w wycieczce do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. W czasie wycieczki uczniowie wzięli udział w warsztatach  W wiejskiej zagrodzie i Czerwone korale, knefle i orpanty - ludowa sztuka tworzenia biżuterii. W trakcie tych warsztatów uczniowie poznali życie codzienne ludności wiejskiej z początku XX wieku, jej codzienne zajęcia i zwyczaje a także poznali historię wytwarzania biżuterii ludowej  oraz zobaczyli wybrane ślubne stroje ludowe i mieli możliwość samodzielnego wykonania upominków dla siebie. Uczniowie zwiedzili także Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie.