Wycieczka klas 7 do Kórnika i Puszczykowa

W pierwszych dniach listopada uczniowie klas 7 wybrali się na wycieczkę do Kórnika i Puszczykowa. W  Kórniku zwiedzali zamek, poznali jego historię, tajemnice i znaczenie jako miejsca służącego narodowi jako muzeum i biblioteka. Uczniowie przybliżyli sobie postacie i wydarzenia ważne w historii naszego kraju. W Puszczykowie uczniowie byli z wizytą w Muzeum Literackim Arkadego Fiedlera. Pobyt w tym miejscu przybliżył im życie i twórczość Arkadego Fiedlera, miejsca które odwiedził. Uczniowie mieli też możliwość osobistego poznania potomków Arkadego Fiedlera, jego syna i wnuka. Udział w wycieczce był wspaniałą „Żywą lekcją” języka polskiego, historii, przyrody i geografii. Kształcił też wśród uczniów  postawę patriotyzmu i tolerancji.