Wycieczka do Borysewa

9 czerwca klasy Ia i Ic uczestniczyły w wycieczce do ogrodu zoologicznego ZOO SAFARI w Borysewie. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami ich życia oraz kształtowanie umiejętności grzecznego i kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Podczas zwiedzania dzieci przeżyły niesamowitą przygodę napotykając wiele gatunków zwierząt z różnych kontynentów: białe lwy, białe tygrysy bengalskie, antylopy, zebry, bawoły afrykańskie, fokę szarą, małpy, krokodyla syjamskiego i wiele innych. Dużą atrakcją dla dzieci był udział w pokazowym karmieniu zwierząt. Na zakończenie brały udział w niezwykle ciekawych zajęciach edukacyjnych, podczas których uczyły się poprzez słuchanie, oglądanie, ale również dotyk i głaskanie mniejszych okazów zwierząt. Doskonałym podsumowaniem wrażeń było wybieranie i kupowanie pamiątek.
Udana pogoda, piękna aranżacja przestrzeni, niezapomniane atrakcje i bliskość natury sprawiły, że Safari w Borysewie na długo pozostanie w pamięci uczniów.