Warsztaty z robotyki w klasie III b

W dniu 24.05.2017 r. uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Pawelczyk, po raz piaty wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie. Tym razem były to warsztaty z robotyki. Dzieci odkrywały niesamowity świat robotów, dowiedziały się, jak są zbudowane, do czego mogą służyć i w jaki sposób wspierać ludzkie dążenia do doskonałości. Uczniowie bardzo dobrze się bawili podczas budowania robotów z klocków i programowania ich w środowisku NXT. Zabawa była doskonała, szczególnie, gdy zbudowane przez uczniów roboty zaczęły się poruszać. Warsztaty z robotyki, to nie tylko fascynujące hobby dla dziecka, ale także inwestycja w jego przyszłość.