Warsztaty plastyczne III b

Warsztaty plastyczne na temat: "Pisanki, techniki zdobienia"
W dniu 12.04.2017.r. uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Pawelczyk, po raz czwarty wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie. Tym razem były to warsztaty dla tych, którzy pragną odkrywać i rozwijać w sobie talent plastyczny. Tradycyjna Wielkanoc nieodłącznie kojarzy się ze zdobieniem pisanek. Są one ważnym symbolem, niepowtarzalną dekoracją, a także ciekawym pomysłem na prezent. Ich przygotowanie w technice decoupage, którą dzieci poznawały na warsztatach jest dobrą alternatywą na rodzinne spędzanie czasu w święta. Decoupage, to stara technika dekoracyjna, polegająca na wydzieraniu motywów z serwetki i naklejaniu ich na zdobioną powierzchnię, a następnie lakierowaniu całości. Podczas warsztatów dzieci własnoręcznie przyozdobiły styropianowe jajka oraz udekorowały wydmuszki gorącym kolorowym woskiem, na koniec malując skorupki farbą. Zabawa była wspaniała, ciekawa i przynosząca wiele radości uczestnikom warsztatów. Ozdobione przedmioty dzieci po zajęciach zabrały do domu.