V miejsce SP-1 w XXIII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Dzieci im. Olka Ruminkiewicza

W dniach 9 - 10 marca.2019 roku w Szkole Podstawowej Nr 15 w Koninie odbył się XXIII Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Dzieci im. Olka Ruminkiewicza. Wzięło w nim udział 16 drużyn z całej Polski, uczestnikami były dzieci z rocznika 2008 i młodsi. Nasza szkoła w pierwszym dniu zmagań pokonała kolejno zespoły: SP Sławsk 3:1 i SP 1 Luboń 2:0 oraz uległa SP 5 Turek 0:1 (jak się później okazało, zwycięzcom turnieju), zajmując w grupie 2 miejsce. Drugiego dnia, w niedzielę, nasza drużyna w meczu o VI miejsce, wygrała z SP 6 Radomsko 1:0, a następnie zwyciężyła SP 40 Sosnowiec w rzutach karnych 2:1 (w regulaminowym czasie było 3:3) i zajęła ostatecznie znakomite V miejsce. Ponadto nagrodę dla najlepszego zawodnika z miasta Konina odebrał uczeń SP 1 Wiktor z klasy IV a. Wielkie gratulacje! Skład zespołu:Jakub, Damian, Filip, Wiktor, Adrian, Oskar, Piotr.