Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów

Dzień 27 października 2017 r. to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia dzieci z klas pierwszych zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie. Do uroczystości ślubowania uczniowie zostali przygotowani pod kierunkiem: p. Agnieszki Pawelczyk, p. Anny Popielarz i p. Moniki Wojciechowskiej.
W tym dniu pierwszoklasiści przybyli do szkoły w strojach galowych i zgromadzili się w pięknie udekorowanej auli szkolnej. W obecności Dyrektora Szkoły - p. Marii Słowikowskiej, wicedyrektorów: p.Małgorzaty Koziarskiej – Sip, p. Barbary Loch, p. Julity Horosz oraz nauczycieli, rodziców, dziadków i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, pierwszaki zdawały swój pierwszy egzamin w formie występu słowno – muzycznego, a następnie ślubowały: „...być dobrym Polakiem, kochać swoją ojczyznę, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.” Następnie pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów symbolicznym ołówkiem i otrzymali z rąk swojego wychowawcy pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie, wszystkich zaproszono na występy uczniów klas starszych oraz słodki poczęstunek w klasach.
Pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen opisowych na pierwszym szkolnym świadectwie.