Uczniowie SP 1 pomagają

Uczniowie naszej szkoły  zbierali udział  w akcji charytatywnej- zbiórka pluszaków dla Fundacji "Dziewczynka z Zapałkami" w Łodzi.  Szczególne podziękowania dla uczniów klasy I a, I b oraz Vb.

Uczennica klasy VI b Zosia H brała  udział w organizowanej akcji charytatywnej „Uszyj Jasia” w sobotę 7 kwietnia w centrum handlowym Ferio .To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w regionie. „Jaśki”  można było szyć w godzinach 12.00 – 18.00.
W ramach akcji przygotowanych zostało sześć stanowisk z maszynami do szycia, nożyczkami  i nićmi.  Wszystkich początkujących wspierały wykwalifikowane krawcowe, które podpowiadały jak uszyć poszewkę według wzoru. Finalnie – wszystkie uszyte pokrycia zostaną przekazane na Oddział Dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Koninie.