Uczniowie klas I uczestniczyli w Dniu Otwartym Inspekcji Sanitarnej pod hasłem: „Tak się bawili nasi rodzice”

W dniu 28.09.2017 r. w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Koninie odbył się Festyn pod hasłem: „Tak się bawili nasi rodzice”, w którym uczestniczyli uczniowie klas I wraz z wychowawcami – p.Agnieszką Pawelczyk, p.Anną Popielarz i p.Moniką Wojciechowską. Spotkanie miało na celu promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, a także pokazanie najmłodszym, jak się bawili ich rodzice w czasach, gdy nie było komputerów, Internetu i telefonów komórkowych. Dzieci uczestniczyły w grach i zabawach z lat 80-tych: grały w klasy, skakały na skakankach, grały w „gumę”, rzucały lotkami do tarczy, bawiły się „chustą edukacyjną” i bańkami mydlanymi. Maluchy zdobyły także wiedzę na temat prawidłowego pakowania tornistra do szkoły, tak, aby nie był zbyt ciężki oraz obejrzały film edukacyjny o higienie jamy ustnej, zajadając się pysznymi i zdrowymi owocami. Festyn bardzo się dzieciom i nauczycielom podobał.