Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Koninie w roli mentorów

W ramach projektu „Uczniowie uczą uczniów”, uczniowie klasy II a - oddział gimnazjalny (Martyna Głąb, Martyną Dęga, Weronika Jamróżka i Joanna Ziemniarska) mogli sprawdzić się w roli nauczycieli języka niemieckiego.

Aby osiągnąć zamierzone cele uczniowie musieli wcześniej opracować scenariusz zajęć, przemyśleć zagadnienia, formy pracy oraz przygotować pomoce. W działaniach tych wspierała ich pani Katarzyna Steczyńska, nauczyciel języka niemieckiego. Uczniowie - nauczyciele wykazali się dużą kreatywnością. Lekcje języka niemieckiego zostały przeprowadzone w klasie IV (wych.B.Wertlewska). Dzieci bawiąc się nauczyły się m.in. przedstawiać, poznały nazwy artykułów spożywczych. Każdy z uczniów otrzymał po zajęciach pamiątkowy dyplom.