Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Koninie w roli mentorów

Dnia 10 maja 2017r w ramach projektu gimnazjalnego „Uczniowie uczą uczniów”, uczennice klasy IIa (Sandra Pieszak, Natalia Szczepańska, Oliwia Koza, Wiktoria Mrzewa, Magdalena Jezierska i Karolina Zamiatowska) mogły sprawdzić się w roli nauczycieli języka niemieckiego.
Aby osiągnąć zamierzone cele uczennice musiały wcześniej opracować scenariusz zajęć, przemyśleć zagadnienia, formy pracy oraz przygotować pomoce. W działaniach tych wspierała ich pani Katarzyna Steczyńska, nauczyciel języka niemieckiego. Uczniowie -nauczyciele wykazali się dużą kreatywnością. Lekcje języka niemieckiego zostały przeprowadzone w klasie IIIa i IVd .Dzieci bawiąc się nauczyły się m.in. przedstawiać, poznały nazwy owoców i warzyw. Każdy z uczniów otrzymał po zajęciach naklejkę motywacyjną i pamiątkowy dyplom.