Szkolny Turniej Języka Angielskiego ENGLISH AROUND THE WORLD - W Australii

W dniu 16 kwietnia odbył się Szkolny Turniej Języka Angielskiego English around the World - W Australii. Organizatorkami turnieju były nauczycielki języka angielskiego – Daria Janicka, Marta Derejko i Karolina Gościmińska. W imprezie brali udział uczniowie klas V i VI. Na początku uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą ciekawostek związanych z tym krajem, którą przygotowała i przedstawiła pani Marta Derejko. Następnie trzyosobowe drużyny z każdej klasy rozwiązywały różnego rodzaju zadania przygotowane przez panią Darię Janicką i panią Karolinę Gościmińską, które sprawdzały znajomość języka angielskiego oraz wiedzę o Australii. Zadania te miały nietypową formę, gdyż polegały m. in. na wyszukiwaniu „diamentów” czyli wyrazów, w kopalnii, czyli wśród pasków czarnej bibuły; tworzyli aborygeńskie malowidło, kolorując kropki zgodnie z instrukcją, która była w języku angielskim; wykonywali obliczenia w języku angielskim, aby uzupełnić mapę Australii charakterystycznymi symbolami oraz musieli dogonić kangura w sztafecie, w której trzeba było się wykazać szybkością i znajomością nazw pożywienia. Turniej odbył się w auli szkolnej, która udekorowana była plakatami dotyczącymi Australii, które przygotowali uczniowie klas VI, flagami Australii przygotowanymi przez uczniów klas V oraz kolorowymi bumerangami, których autorami byli uczniowie klas IV. Wszystkim drużynom gratulujemy wyników!!!