Szkolny konkurs matematyczny

W dniach 20 - 22 listopada 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas IV - VI - Z poradnika młodego matematyka – „W mieście”. Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki z SP nr 1 w Koninie: Renata Chojnacka, Iwona Lubińska, Arleta Ratajewska i Aldona Tamborska.

Szkolne potyczki matematyczne mają ciekawą formę. Oprócz rozwiązywania zadań tekstowych o treści praktycznej, uczniowie wykonywali matematyczne zadania praktyczne tj. odczytywali godziny odjazdu autobusów z rozkładu jazdy, obliczali koszt biletów, odczytywali informacje z planu miasta – wszystko o tematyce związanej z miastem. Główkowali przy rozwiązywaniu zagadek – herby miast.

Na uwagę zasługuje dekoracja szkolnej auli, która pozwoliła poczuć się, jak w bezpiecznym mieście: dworzec, przystanek autobusowy, znaki drogowe, pojazdy miejskie.

W konkursie stawiamy na naukę przez zabawę oraz pracę zespołową – na wynik każdej szkoły pracowały sześcioosobowe drużyny.

Gratulujemy wyników i zapraszamy za rok do wspólnej zabawy!