Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

W dniu 11 marca odbył się Szkolny Turniej Języka Angielskiego „English around the World -W Disneylandzie.”. Organizatorkami turnieju były nauczycielki języka angielskiego – Daria Janicka, Dorota Sawicka i Karolina Gościmińska. W wydarzeniu brały udział klas I - VI.

Na początku uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawostek związanych z Waltem Disneyem, które przedstawiła pani Daria Janicka. Następnie trzyosobowe drużyny z klas rozwiązywały różnego rodzaju zadania, które sprawdzały znajomość języka angielskiego oraz wiedzę o Walcie Disneyu i jego twórczości. Zadania te miały nietypową formę, gdyż polegały m. in. na łączeniu zdań wstążeczkami (zadanie inspirowane bajką „Zakochany kundel”); układali puzzle z najsłynniejszymi powiedzeniami Walta Disneya; niczym Kopciuszek szukali zadania wśród fasolek lub układali filiżanki z bajki „Alicja w Krainie Czarów” zgodnie z opisem. Publiczność nie tylko dopingowała swoje drużyny, ale również rozwiązywała rebusy, które przygotowała pani Dorota Sawicka. Turniej odbył się w auli szkolnej, która udekorowana była plakatami z bohaterami Disneya przygotowanymi przez uczniów klas IV, V i VI.

Wszystkim drużynom gratulujemy wyników!!!