Szkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do projektu Cyfrowobezpieczni.pl -Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. W ramach projektu 22 maja odbyły się Szkolne Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego, które poprowadziła pani Edukator projektu. Najpierw odbyło się spotkanie z całą społecznością szkolną, podczas którego prowadząca przedstawiła uczniom ogólne zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie obejrzeli  także filmiki  na temat tworzenia bezpiecznych haseł do logowania się na stronach internetowych oraz  mądrego korzystania z urządzeń cyfrowych. Następnie uczniowie klas V brali udział w warsztatach, podczas których dokładniej zgłębiali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w cyfrowym świecie. Na koniec pani Edukator spotkała się z nauczycielami, aby opowiedzieć więcej o projekcie Cyfrowobezpieczni.pl. Koordynatorką projektu w naszej szkole jest pani Daria Janicka.