Święto matematyki

W marcu nasi uczniowie klasy VI c Gracjan A i Paweł Cz reprezentowali naszą szkołę w organizowanym przez Zespół Szkół nr 1 w Koninie II Święcie Matematyki pod hasłem "Przez zabawę do matematyki". Konkurs odbył się dokładnie 14 marca z okazji Światowego Dnia Liczby Pi
Świętowanie rozpoczęliśmy od testu, następnie uczniowie wzięli udział w quizach i skojarzeniach. Podczas święta uczestnicy prezentowali przygotowane wcześniej gry matematyczne.Zabawę z matematyką zakończyło układanie tangramów.
Chwilą relaksu dla wszystkich było wysłuchanie wierszy matematycznych i obejrzenie scenki przedstawiającej lekcję matematyki.
W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła SP nr 9, drugie miejsce SP nr 3, a nasza szkoła trzecie (SP nr 1). Dodatkowo nagrody przyznano w kategoriach: witraże, zabawki matematyczne oraz gry.
III miejsce i nagrodę za piękny witraż zdobył Gracjan A z kl VI c . Gracjan i Paweł na konkurs pojechali z panią Aldoną Tamborską, która uczniów przygotowała do konkursu.