Świąteczny konkurs z języka niemieckiego

11 grudnia 2019r w auli Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zofii Urbanowskiej w Koninie odbył się I Powiatowy Konkurs Języka Niemiecka o tematyce bożonarodzeniowej „Bald ist Weihnachten”. Organizatorami wydarzenia skierowanego do uczniów klas VII oraz VIII szkół podstawowych był Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Koninie zaś pomysłodawcami pani Paulina Owsianna (doradca metodyczny MODN) oraz pani Katarzyna Steczyńska (nauczyciel języka niemieckiego z SP1 w Koninie).

W murach najstarszej szkoły podstawowej w starej części Konina gościli uczniowie wraz ze swoimi opiekunami z następujących placówek: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubstowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mąkolnie, Szkoła Podstawowa nr 6 w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 9 w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Koninie, Szkoła Podstawowa w Brudzewie, Szkoła Podstawowa w Galewie oraz Szkoła Podstawowa w Koźminie. Ponadto w konkurencji na najpiękniejszy kalendarz adwentowy wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Liścu Wielkim oraz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Koninie.

Konkurs składał się z trzech części, w których uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności plastyczne, wokalno-muzyczne i językowe. Poniżej przedstawiamy wyniki.

Część I à „der schönste Adventskalender” – „najpiękniejszy kalendarz adwentowy“

1 miejsce: Natasza Ficner (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubstowie) oraz

Gabriela Chałupniczak (Szkoła Podstawowa w Brudzewie)

2 miejsce: Anna Karbowa (Szkoła Podstawowa w Galewie)

3 miejsce: Rafał Steczyński (Szkoła Podstawowa nr 9 w Koninie)

wyróżnienie: Nikola Polińska oraz Zofia Świtek (Szkoła Podstawowa nr 6 w Koninie)

Część II à „Weihnachtsquiz” – quiz wiedzy o zwyczajach bożonarodzeniowych z krajów niemieckiego obszaru językowego oraz słownictwa o tematyce bożonarodzeniowej

1 miejsce: Anna Karbowa (Szkoła Podstawowa w Galewie)

2 miejsce: Julia Łuczak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mąkolnie)

3 miejsce: Ewelina Szabelska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubstowie)

Część III à „Wir singen Weihnachtslieder” – koncert kolęd i piosenek o tematyce bożonarodzeniowej.

1 miejsce: Areta Pawlicka (Szkoła Podstawowa nr 9 w Koninie)

2 miejsce: Aleksandra Łoś (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mąkolnie)

3 miejsce: Karolina Szabelska (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubstowie)

wyróżnienie: Joanna Wysocka (Szkoła Podstawowa w Brudzewie)

Dopełnieniem świątecznej atmosfery konkursu były występy uczniów klasy 2c oraz uczniów  z klas 8 Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowane przez panią Katarzynę Steczyńską, które umiliły oczekiwania na wyniki prac komisji konkursowej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za ogromne zaangażowanie, a zwycięzcom raz jeszcze serdecznie gratulujemy!!!

FROHE WEIHNACHTEN – WESOŁYCH ŚWIĄT