Sukces uczniów klasy 8b w EQF

Oliwier Przyjemski i Franek Zawisny uczniowie klasy 8b zdobyli I miejsce w województwie wielkopolskim w EQF. To kolejny etap tego konkursu, chłopcy są w grupie 48 dwuosobowych zespołów z ponad 300 zgłoszonych do Konkursu (po 3 zespoły z każdego województwa). Laureaci etapów wojewódzkich zmierzą się w półfinale Konkursu, który odbędzie się w dniu 8 marca 2023 r. Europejski Quiz Finansowy to konkurs wiedzy z zakresu finansów i bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, którego uczestnikami są uczniowie klas 7 i 8 szkół podstawowych (w wieku 13-15 lat). Projekt został zainicjowany przez Europejską Federację Bankową. Organizatorem Konkursu w Polsce jest Warszawski Instytut Bankowości we współpracy ze Związkiem Banków Polskich. W roku szkolnym 2022/2023 odbywa się VI edycja Konkursu. Europejski Quiz Finansowy to projekt o charakterze edukacyjnym, którego celem jest:

- Upowszechnianie wiedzy na temat finansów oraz systemu bankowego w Polsce.

- Poznanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego zachowania w cyberprzestrzeni.

- Wzbudzenie zainteresowania uczniów tematyką ekonomiczną i motywacji do stałego pogłębiania wiedzy.

- Wzbogacenie programu nauczania w zakresie praktycznej edukacji finansowej.

- Kształtowanie postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży, w tym pracy w zespole w warunkach rywalizacji. Wszystkim Uczniom dziękujemy za udział w tegorocznej edycji EQF.

Laureatom etapu wojewódzkiego- Oliwierowi i Frankowi serdecznie gratulujemy dobrego wyniku i trzymamy kciuki za półfinał!