Rozmowa z oceanami

12 marca 2018 r. w klasie 6 b odbyła się lekcja przyrody – „Wywiad z oceanami”. Pięcioro uczniów weszło w rolę oceanów: Spokojnego, Atlantyckiego, Indyjskiego, Arktycznego i Południowego.
          "Oceany” w przebraniach przypominających wodną toń odpowiadały na pytania zadawane przez uczniów – „dziennikarzy”. Źródłem informacji oprócz podręcznika były książki wypożyczone ze szkolnej biblioteki oraz materiały multimedialne. Uczniowie znacznie poszerzyli wiedzę dotyczącą oceanów, interesowały ich ekstremalne warunki życia niektórych gatunków organizmów oraz budowa oceanów – rozmiary rowów i grzbietów oceanicznych.
Uczestnicy „konferencji prasowej” dbali o poprawność wypowiedzi pod względem merytorycznym i językowym .
          Lekcja odbyła się pod kierunkiem nauczyciela przyrody – p. Mirosławy Kaczmarek-Rzeszotarskiej.