Projekt - Rozmawiamy o Polsce

12 listopada 2019 w naszej szkole obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Tym razem uczniowie na poszczególnych poziomach klas przygotowali się do rozmowy o Polsce. To nie był zwykły apel , lecz projekt poprzedzony losowaniem patronów nazw ulic starej części Konina. Każda z klas wytypowała przedstawicieli do rozmowy o postaciach i wydarzeniach z historii naszego kraju. Uczniowie przygotowali ilustracje i biało-czerwone chorągiewki, które tworzyły scenografię tej uroczystości. Laureaci konkursów recytatorskich zaprezentowali teksty skłaniające do refleksji , czym jest patriotyzm w czasach pokoju, jak dziś kochać swój kraj. Dwóch uczniów pokazywało ma mapie Google omawiane miejsca. Młodzież szukała własnych sposobów na wyrażanie miłości do ojczyzny, poprzez wiersze, popularyzację wiedzy o bohaterach i ważnych wydarzeniach oraz piosenki i rapowanie. Projekt przygotowała p. Krystyna Kazimierczak i p. Paweł Andrzejewski we współpracy z wychowawcami i wszystkimi uczniami klas IV-VIII.